Hlavika

O nás
Jmenuji se Radim Čech a vystudoval jsem strojní průmyslovou školu. Posledních skoro dvacet let ale pracuji jako analytik ve velké nadnárodní počítačové firmě. Přesto ve mně kousek strojaře zůstává, asi i proto se kromě vývoje softwaru doma věnuji centrování kol, leštění, pískování a dalšímu.
 
Centrování a výpletům se věnuji od roku 1996. Rok poté jsem služby rozšířil i na motocykly. Později mě oslovil místní dobrodruh Vojta Hlásný s prosbou připravit jeho Čezetu na cestu do Afriky. O jeho putování si můžete přečíst tady. Později jsem mu pomáhal i s motorkami před cestou do Vladivostoku, Latinské Ameriky nebo na Blízký Východ.
 
V roce 2011 začal počet zakázek prudce stoupat, a tak jsem založil živnost. Nabídku centrování jsem rozšířil i na autoveterány. Spojil jsem se s restaurátory historických vozů, pomáhal jsem dávat dokupy třeba Cadillac 1930, Daimler 1929, MG, Jaguár a další. Oslovili mě i provozovatelé autoveteránů, které vozí turisty po centru Prahy. Spolupracuji i s firmou Velorex, jejíž produkty pak míří do celého světa.
 
Zákazníci si ke mně našli cestu ze všech koutů Česka i z ciziny. Několik zakázek jsem měl ze Slovenska, Polska, Německa, Ruska, Ukrajiny, dokonce i z Kanady, odkud mi zakázka připlula lodí.
 
Od listopadu 2014 nabízím i pískování a leštění drobných hliníkových a mosazných částí. V současné době spolupracuji s několika prodejci a motoservisy na bázi subdodávek.
 
Moje malá firma sídlí v Býšti, obci ve východních Čechách mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.